Aktualności

W TEXASIE 2 SREBRNE MEDALE – pelne info z zawodów i nie tylko już za chwilę /po powrocie/

Mateusz Garbacz zwycięża w Pucharze Świata

03 września 2023 w Ushobe w Kazachstanie rozegrano zawody z cyklu Puchar Świata w kazachskiej odmianie Judo – „Qresi” Wielki sukces na swoim koncie zanotował Mateusz Garbacz zwyciężając w kategorii do 74 kg.

Artur Pujszo trzeci w Mizuno Cup 

10 września 2023 w Brnie rozegrano zawody w Judo „Mizuno Cup” w których wzięło udział ponad 1200 zawodników i zawodniczek z całej Europy.

W zawodach wystąpił również tuż po powrocie ze Stanów –  bydgoszczanin Artur Pujszo, zdobywając brązowy medal w swojej wadze +100kg.

………………………………………………………………………………………………..

 

 

Natalia Jasińska – stypendystka naukowa Ministra 2021. Autorka monografii oraz artykułów naukowych z zakresu sportów walki. Pracę naukową realizowała w Sekcji Kultury Fizycznej studenckiego koła naukowego „WyKoNa” Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

Mistrzyni sportów walki – głównie Brazylijskiego Jiu Jitsu /BJJ/, lecz trenowała również Karate i Judo. Startując w barwach Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego zdobywała medale Mistrzostw Polski, Akademickich Mistrzostw Polski i Akademickich Mistrzostw Europy w BJJ. Z powodu opóźnień „covidowych” stypendium Ministra otrzymał będąc już ABSOLWENTKĄ.

Kończąc naukę na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego udzieliła popularnego wywiadu dla Bydgoszczan:

„Zapomniana perła Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego” – który ukazał się również na dawnej stronie internetowej Sekcji Kultury Fizycznej na domenie UKW. Niestety chwilę później strona uległa awarii i pomimo przerwy technicznej Dział Informatyzacji UKW nie potrafił przywrócić strony. Chcesz przeczytać artykuł / 1000 odsłon w tydzień/:

https://www.bydgoszcz.com/artykul/7923,zapomniana-perla-uniwersytetu-kazimierza-wielkiego

…………………………………………………………………………………………………….

 

Kanupriya Rawat

Doktoranta Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego na Wydziale Psychologi. Studia magisterskie ukończyła w Indiach. W trakcie pobytu w Polsce w ramach programu „Erasums” zetknęła się z treningiem Judo i rozpoczęła działalność naukową w Sekcji Kultury Fizycznej. Jest autorką artykułów naukowych z zakresu Psychologii w tym również problemów sportów walki. W przygotowaniu artykuł wspólny z naukowcami z Uniwersytetu Santa Catherine we Florianopolis /Brazylia?

Jest współautorka /wraz z naukowcami Wyższej Szkoły Gospodarki/ monografii o bydgoskich sportach walki. /publikacja w druku: Wydawnictwo Wyższej Szkoły Gospodarki.