Akademickie Mistrzostwa Polski w BJJ

Natalia Jasińska /medalistka BJJ 2019/

Natalia Jasińska, studentka wojskoznawstwa na UKW, zdobyła srebrny medal (w kategorii do 66 kg) podczas III Akademickich Mistrzostw Polski w Brazylijskim Jiu – Jitsu.                          Zawody odbyły się 12 maja 2019 roku w Poznaniu. Na starcie stanęło ponad 250 zawodników z ponad 40 uczelni z całej Polski.

Natalia trenuje judo pod opieką trenera Ryszarda Pujszo oraz brazylijskie jiu jitsu w klubie Copacabana w Bydgoszczy. Studentka kolejny już raz zapisała się z czołówce tej dyscypliny. Serdecznie gratulujemy!

…………………………………………………………………………….

Natalia Jasińska /brązowy medal/ AMP 2021/

W zawodach wzięło udział ponad 600 zawodników i zawodniczek z ponad 40 Uczelni Wyższych z całej Polski.

Bydgoscy studenci zdobyli łącznie 5 medali. Na najwyższym stopniu podium stanął Artur Kowalski zwyciężając w kategorii do 79,5 kg, medal srebrny zdobył Sebastian Szymański w wadze do 73,5 kg. a medal brązowy judoczka Natalia Jasińska w kategorii do 60 kg. Wszyscy z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

O krótki komentarz poprosiliśmy akademickiego trenera sportów walki Ryszarda Pujszo:

– Gratuluję wszystkim zawodnikom dobrego startu. Sytuacja „covidowa” utrudniła wszystkim zarówno proces treningowy jak i zmieniała kalendarz startowy. Nie tak dawno bydgoscy wojownicy zdobywali dużo więcej medali, a zawodników startowało również dwa razy więcej.

Szkoda również, że nie mogli wystartować bydgoscy judocy/sambiści – Artur Pujszo i Mateusz Garbacz myślę, że medali było by więcej. Mam nadzieję, że w drugiej połowie roku wszystko się unormuje. – Komentuje trener.

Wszystkim zawodnikom składamy serdeczne gratulacje.