America World Cup 2023

Puchar Świata w Brazylijskim Jiu Jitsu / Morristown kwiecień 2023/

Wylot trochę wcześniej by mieć czas na aklimatyzację. Zawody 29 kwietnia w Mennen Sports Arena w Morristown. Morristown to niedaleko Nowego Yorku i dojazd samochodem spoko – nie trzeba pchać się na samolot. Zresztą samoloty podrożały jak cholera i do Stanów też z przesiadkami i „prawie bez bagażu”. Cały sprzęt sportowy Wojtek załatwia na miejscu.

Jedziemy rano bo start jest przewidziany w kimonie i bez kimona. Czyli z walki na walkę. Ale trener/ojciec podobno wszystko obliczył,,,hehhee/. Podobno też zgłoszonych jest ponad 2 tysiące ludzi. Hala  – to głównie hokejowa ale mat rozłożonych jest 12.

Najpierw bez kimon:

Idzie dobrze – wszystko wygrane chociaż czasami trzeba było odrabiać i ryzykować.

W kimonie:

Pierwsza walka z doświadczonym zawodnikiem, ale jest to niejako dodatkowa bo facet dopisał się w ostatniej chwili. Znam go z Luksemburga z ….2019 roku. Poszło spokojnie – dźwignia.

Druga walka – Ojciec podaje szczegóły techniczne i taktykę. Mówi, że będzie to najtrudniejsza walka. Facet tylko 90 kg ale klasyczny Jiu Jitseiro czyli człowiek-guma. Wgrana na punkty – ale ciężko

Jeszcze tylko 2 walki i finał….hehehheee

Poszło dobrze – drugi złoty !! 7 walk wygranych czyli treneiro chyba dobrze mnie obliczył. Od jutra/pojutrza normalne treningi w New Jersey i Filadelfii, ale……..szachy na Union Square też hehheee

                       

Teraz jest już sporo stolików, chyba 7 po prawej i z 10 po lewej, ale się jeszcze rozkręci latem

„Stary” rywal, ale tym razem nikt nas nie „śledzi”  z Outletu i  „Nowy” rywal – jak widać na wykwintnym stoliku gramy

Trening w Filadelfii na zaproszenie.

Za chwilę wspomnienia…………..